Co daje logo Twojej firmy?

Logo firmy to wizualna reprezentacja Twojej marki. Jest to znak zastrzeżony, który jest unikalny i wyróżnia Cię spośród innych firm z tej samej branży. Za pomocą loga możemy utożsamiać się z jakąś firmą lub marką. Logo pomaga budować świadomość marki i więź z klientami. Projekt logo powinien być prosty, zapadający w pamięć, niepowtarzalny.

Wiele firm w swojej strategii marketingowej stawia na odzież z logo. Jest to na tyle ważny element działań firm, że znajduje zastosowanie w wielu branżach. Mianowicie, można zauważyć odzież z logo firmy na uniformach np. pracowników restauracji, hoteli, pracowników urzędowych, strojach sportowych itp.

Co to jest sublimacja odzieży i czym się charakteryzuje druk sublimacyjny ?

Druk sublimacyjny to proces wykorzystujący ciepło i ciśnienie do przenoszenia atramentu z jednej warstwy tkaniny na drugą. Proces jest szybszy i bardziej opłacalny niż barwienie, ponieważ pozwala również zaoszczędzić czas i materiały. Druk sublimacyjny ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami barwienia. Jest szybszy, tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska. Wpływ druku sublimacyjnego na środowisko jest mniej szkodliwy niż inne metody znakowania odzieży. Stosowane rozpuszczalniki są nietoksyczne, a atramenty są na bazie wody, więc nie trzeba ich usuwać przez wypalanie lub inne szkodliwe chemikalia.

Korzyści jakie niesie za sobą druk sublimacyjny:

  • Nadruk opłacalny już przy bardzo małych nakładach

  • Pełnolokolorowa gama kolorów (CMYK)

  • Trwałe i intensywne kolory

  • Bardzo odporny i całkowicie niewyczuwalny nadruk

Czym jest transfer cyfrowy i jakie ma zastosowanie ?

Jest to pośrednia metoda cyfrowego znakowania różnych materiałów, m.in. odzieży. Kolorowy nadruk lub logo firmy drukowane jest na specjalnej folii i jednocześnie pokrywane specjalnym klejem. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury nadruk przenoszony jest na wybrany materiał. Dzięki takiemu zabiegowi wyraźne są nawet bardzo drobne elementy projektu. Jest to idealna metoda, która najlepiej sprawdza się w projektach, które są bardziej wymagające. Transfer cyfrowy jest idealną alternatywą do znakowania produktu w miejscach, które są nietypowe, a znakowanie innymi technikami jest mniej efektywne lub niemożliwe do wykonania.

Zastanawiasz się jakie są zalety metody transferu cyfrowego ? Poniżej przedstawiliśmy kilka krótkich cech, które zwięźle określają korzyści tej metody:

  • Małe nakłady w fazie wstępnej inwestycji

  • Pełnolokolorowa gama kolorów (CMYK)

  • Intensywne i żywe kolory

  • Nadruk trwały i przyjemny w dotyku

Co to jest Nadruk DTG ( Direct to Garment ) ?

Emphasis DTG to rodzaj cyfrowego nadruku na tekstyliach, który służy do drukowania bezpośrednio na tkaninie. Jest alternatywą dla sitodruku i haftu, ale wykorzystuje technologię, dzięki której jest bardziej wszechstronna i szybsza.

Emphasis DTG może być używany do drukowania tekstu, obrazów, logo i innych projektów. Technologia atramentowa pozwala na drukowanie szerokiej gamy kolorów i wzorów na tkaninie. Występuje również w różnych rozmiarach i kształtach.

Emphasis DTG może pracować z każdą odzieżą lub artykułem tekstylnym, który ma gładką powierzchnię, taką jak: t-shirty, sukienki, pościel itp. Są również kompatybilne ze wszystkimi typami drukarek atramentowych i laserowych