Jesteś kobietą, która niewiele zarabia, mającą męczący tryb życia w dodatku z bagażem sporego stresu? Ten artykuł pokaże Ci jak stworzyć sobie podwaliny pod domowe spa, jak i zmianę stylu, która sprawi, że Twoje troski odejdą w zapomnienie. Jeżeli myślisz, że jest to bardzo trudne i warunkiem sine qua non jest odwiedzanie drogich gabinetów to się mylisz.

Jak dobrać produkty?

Faktem oczywistym jest dobór artykułów w stosunku do zasobu portfela, jednak nie jest to takie trudne. Dzisiejsze sposoby na domowe spa są zdecydowanie bardziej zróżnicowane niż kilka lat temu – dbają o to zarówno producenci kosmetyków, sprzętu medycznego, jak i klienci, bo ich oczekiwania kreują podaż. Możesz kupić całą paletę produktów wraz z solami leczniczymi za kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj jednak, że do stworzenia domowego spa odpowiednie są rytuały związane z takimi szczegółami jak jedzenie oraz nastawienie. Zaczynając od najbardziej podstawowego produktu, czyli maseczek to mamy do czynienia z produktem, który jest absolutnie na portfel każdej kobiety. Powszechnie uważa się, że mnogość składników wpływa na właściwości takiej maseczki. Przechodząc do dalszych składników naszego domowego spa, to absolutnie koniecznym produktem jest olejek do masażu, który może nam wetrzeć nasza najbliższa osoba, lecz w razie braku takiej osoby, możemy tą czynność wykonać sami. Najtańsze olejki w drogeriach możemy zakupić już od około 10 zł, aż po nawet takie, które przekraczają 100 czy 200 zł. Pamiętajmy o temperaturze wody, bo jest to bardzo istotny aspekt całego rytuału. Jeżeli chcemy się pobudzić do działania, to temperatura 25-30 stopni da nam takie wrażenie. Z kolei temperatura od 30-35 stopni da nam możliwość odprężenia się, natomiast temperatura od 35 stopni już jest kąpielą rozgrzewającą, łagodzącą bóle mięśni. Nie zapominajmy jednak, że w przypadku zimnej kąpiel taki rytuał powinien trwać max. 3 minuty. Po kąpieli warto zadbać o nawilżeniu naszego ciała kremem, bądź mleczkiem, które zapewni naszej skórze elastyczność, jak i dostarczy jej witamin.

Sen i posiłek jako istotne czynniki relaksu

Pamiętaj też o tym, żeby w ramach swojego domowego spa dbać o sen. 7-9 godzin pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości masażu, który zastosowałaś. Również pamiętaj, aby dostosować łóżko do swojej postury, jak i stanu kręgosłupa. Nie zapomnij też zadbać o zjedzenie przed snem owocu, bądź warzywa, które dostarczą ciału energii, jednak nie przesadzaj – posiłek ma być lekkostrawny i nieobciążający organizmu.