Taksówki to nieodłączny element krajobrazu dużych miast. Wiele z nich ustanowiło jeden obowiązujący kolor na tego rodzaju pojazdy, aby w łatwy sposób można je było odróżnić od innych samochodów przemieszczających się po ulicach miasta. Zastanawiałeś się kiedyś jakie kolory mają taksówki w innych miastach? Jeśli nie, serdecznie zapraszamy się do lektury. Powiemy o kilku kultowych taksówkach w różnych miastach, które już dawno stały się jego symbolem.

Żółte taxi na ulicach Nowego Jorku jako pierwsze przychodzi na myśl, kiedy mówimy o różnych kolorach taksówek w różnych miastach na świecie. To jednak nie jedyne ciekawe kolory, które można spotkać na ulicach miast z całego świata. Sprawdź, jakie taksówki poruszają się ulicami Bangkoku, jakie znajdziesz w Meksyku, jakie w Wielkiej Brytanii i czym charakteryzują się taksówki w Polsce.

Żółte taksówki w USA

Żółte taksówki szybko stały się amerykańskim symbolem. Tego rodzaju taksówki bardzo często są bohaterami różnych kultowych filmów, dlatego z pewnością każdy kiedykolwiek o nich słyszał. Co więcej, przejażdżka Yellow Cab ulicami Manhattanu to marzenie wielu, które warto spełnić.

Różowe taksówki w Bangkoku

Bangkok to miasto wielu kolorów oraz wielu kontrastów. Nie inaczej jest w przypadku taksówek. Na ulicach przeważają tuk-tuki, które służą turystom jako lokalne taksówki. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam tradycyjnych samochodów osobowych. Jest ich wiele, a do tego mocno wyróżniają się na ulicy poprzez wyrazisty, różowy kolor. To z pewnością jedne z najbardziej oryginalnych taksówek na świecie.

Zielone taksówki w Meksyku

Na ulicach Meksyku znajdziemy bardzo oryginalne taksówki w zielonym kolorze. Takie taksówki to duża atrakcja turystyczna, a dodatkowo transport taksówkarski na terenie tego kraju zorganizowany jest na bardzo wysokim poziomie.

Czarne taksówki w Wielkiej Brytanii

Czarne taksówki to symbol Londynu. Warto również wiedzieć, że taksówki w Wielkiej Brytanii podlegają szeregowi dziwnych regulacji, które mają swoje wytłumaczenie w historii. Na przykład, każdy taksówkarz powinien posiadać w swoim aucie odrobinę siana, które nawiązuje do tradycji przemieszczania się powozami konnymi.