Odpowiedni ubiór w znacznym stopniu wpływa na jakość treningu. Czasy, kiedy na siłownię chodziło się w białej koszulce i bawełnianym, szarym dresie już dawno minęły. Teraz sportowe ubrania wykonane są z przewiewnych, termoaktywnych materiałów, które sprawiają, że czujesz się komfortowo nawet podczas bardzo intensywnego treningu.

Jak ubrać się na siłownię?

Strój na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny. Nie może on ograniczać twoich ruchów, ani sprawiać, że czujesz się w nim niekomfortowo. Inaczej nie skupisz się odpowiednio na swoim treningu. Jakie ubrania wybrać na siłownię, sprawdź na https://styleo.pl/stroj-na-fitness-jak-ubrac-sie-na-silownie-i-fitness/, piszą tam nie tylko o odpowiednich butach i legginsach, ale również o bieliźnie. Pamiętaj, że każdy element sportowego stroju wpływa na twój komfort i jakość wykonywanych ćwiczeń, dlatego nie powinnaś żadnego z nich bagatelizować.

Najważniejszy jest komfort, ale nie oznacza to, że strój na siłownię nie może być modny. Wręcz przeciwnie! Na rynku znajdziesz mnóstwo sportowych ubrań, które nie tylko będą zgodne z obecnie obowiązującymi trendami, ale również zakryją mankamenty twojej sylwetki i podkreślą walory. Sprawdź, na które z nich warto postawić? Jak wybrać buty i ubrania na siłownię, a także jaka fryzura okaże się najbardziej praktyczna?

Jakie buty na siłownię?

Przede wszystkim obuwie na siłownie powinno być dobrane do twojego treningu. Inne buty ubierzesz na zajęcia fitness, inne jeśli zamierzasz cały trening spędzić na bieżni. Z kolei jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, możesz zdecydować się na uniwersalne obuwie z amortyzującą podeszwą, które pozwoli ci wykonywać każdego rodzaju ćwiczenia. Kupując obuwie do ćwiczeń, pamiętaj, aby wybierać te o rozmiar większe, ponieważ podczas aktywności fizycznej twoje stopy mogą szybko spuchnąć. Zwróć również uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane buty na siłownię. Idealne modele powinny być lekkie i przewiewne.

Jakie ubrania na siłownię?

Nawet nie myśl o szarych, bawełnianych dresach! To najgorszy pomysł, na jaki możesz wpaść. Nie dość, że na tym kolorze plamy potu widoczne są już z daleka, to bawełna naprawdę nie jest dobrym materiałem do ćwiczeń. Wybierając strój na siłownię, postaw na koszulki wykonane z poliestru, poliamidu czy polipropylenu, które odprowadzają pot, dzięki czemu materiał nie klei się do ciała podczas intensywnego treningu. Kup również termoaktywne legginsy lub spodenki, najlepiej z jakiegoś sportowego sklepu. Czasem warto wydać trochę więcej pieniędzy, żeby czuć się naprawdę komfortowo.

Fryzura na trening

Tak jak buty i ubrania, również fryzurę należy dopasować do rodzaju treningu. Podczas mniej dynamicznych ćwiczeń, np. na zajęciach jogi czy pilatesie, wystarczy, że zepniesz włosy w kok lub kucyk, możesz również zapleść warkocza. Jeśli zdecydujesz się na kok, pamiętaj jednak, aby upiąć go nieco wyżej – nie będzie ci wtedy przeszkadzał podczas leżenia na macie. Z kolei jeśli zamierzasz wykonywać skoki i inne gwałtowne ruchy postaw na warkocz. Najlepiej ten francuski, który zbierze twoje włosy i będzie je skutecznie trzymał podczas intensywnego treningu.