Coraz częściej sięgając po zdrowie zabieramy się za leczenie przy pomocy porad znalezionych w Internecie. O tym, dlaczego nie warto tego robić, piszę w niniejszym artykule. Internet to nie lekarz. Popularne określenie "dr. Google" to jedynie niewybredny żart na temat jakości znajdowanego tam contentu. Szereg łatwych, szybko odnajdywanych informacji na temat każdego schorzenia może wprawiać nas w przeświadczenie, że nie tylko wiemy na temat choroby tyle samo, co lekarz, ale też jesteśmy kompetentni, by wypunktować jego błędy w leczeniu. To przeświadczenie bierze się w nas ze zwyczajnej buty i głupoty. Nie na darmo lekarz medycyny spędza większość swojej młodości na intensywnej nauce oraz praktykach, pozwalających mu z pełną odpowiedzialnością zajmować się życiem i zdrowiem swoich pacjentów. Wyszukując dziesiątki symptomów i objawów z jednej strony szybko chcemy przygotować się na najgorsze oraz dowiedzieć jak najwięcej o trawiącej nas chorobie. Bierze się to z przekonania, popartego niestety częstym doświadczeniem, że lekarze traktują swoich pacjentów bez szacunku, nie udzielając im wystarczająco szerokiej i wyczerpującej odpowiedzi. Czasem korzystanie z poradni internetowej to poszukiwanie przez chorego i jego bliskich ostatniej deski ratunku, której w naszym przekonaniu nie uzyskaliśmy od lekarza prowadzącego.
About The Author
Related Posts
Ostatnie wpisy
- Innowacyjne rozwiązania w projektowaniu przyrządów spawalniczych
- Jak wybrać idealne kolczyki ślubne? Przewodnik po najlepszych wyborach dla każdej panny młodej
- Zalety treningu na schodach na siłowni – czy warto postawić na ten rodzaj aktywności?
- Jak ćwiczyć na wiosłach treningowych? Kompleksowy przewodnik dla początkujących
- Letnie obuwie dla mężczyzn – na jakie się zdecydować?
Zdrowie
- Słodycze dla osób z nietolerancją glutenu – ekologiczne słodycze
- Medycyna naturalna dla każdego
- ortodonta katowice
- Co robić kiedy włosy się elektryzują?
- Jak ćwiczyć na wiosłach treningowych? Kompleksowy przewodnik dla początkujących
- Herbatki ziołowe jako alternatywa dla tradycyjnej profilaktyki. Herbaty ziołowe, tabletki ziołowe – eko natura
- Jak dbać o zarost?
- BMI w przypadku kobiet
Nike air force damskie tanio
przychodnia Sanus – Lublin rehabilitacja
Archiwa
- czerwiec 2024
- maj 2024
- luty 2024
- styczeń 2024
- marzec 2023
- luty 2023
- sierpień 2022
- maj 2022
- czerwiec 2021
- maj 2021
- kwiecień 2021
- marzec 2021
- luty 2021
- styczeń 2021
- grudzień 2020
- listopad 2020
- lipiec 2020
- maj 2020
- marzec 2020
- luty 2020
- styczeń 2020
- grudzień 2018
- listopad 2018
- październik 2018
- grudzień 2017
- listopad 2017
- październik 2017
- wrzesień 2017
- sierpień 2017
- lipiec 2017
- czerwiec 2017
- maj 2014
Kategorie
Porady
- Sztuka lekarska od potrzewkiCzęstokroć z perspektywy pacjentów praca lekarza opiera się przede wszystkim na wielogodzinnym ignorowaniu badanych pacjentów, piciu kawy i odwiedzaniu kilkunastu kolejnych gabinetów, w …
- W jaki sposób wykonać odzież z logo ?Co daje logo Twojej firmy? Logo firmy to wizualna reprezentacja Twojej marki. Jest to znak zastrzeżony, który jest unikalny i wyróżnia Cię spośród …
- http://betamed.pl/rehabilitacja
- Gdzie stosuje się wiskozę?Co to jest wiskoza? Wiskoza to materiał, który swoimi właściwościami przypomina jedwab oraz wełnę, natomiast nie jest to tożsame z nimi oraz co …
- Innowacyjne rozwiązania w projektowaniu przyrządów spawalniczychPrzyrządy spawalnicze są kluczowymi narzędziami w procesach produkcyjnych, które wymagają precyzyjnego i trwałego połączenia materiałów. W dzisiejszych czasach innowacje w projektowaniu przyrządów spawalniczych …
- Leki – ich właściwe zażywanieDostępne na rynku leki możemy podzielić na te dostępne bez recepty i te wydawane na receptę. Dodatkowo farmaceutyki posiadają różne postacie leków. W …
- Rehabilitacja dzieci – zaletyCały okres dorastania, począwszy od niemowlęctwa aż po wiek szkolny, jest bardzo dynamicznym procesem, w którym zachodzi wiele zmian. To właśnie wtedy człowiek …
- Historia bakterii w pigułcePo raz pierwszy bakterie zostały zauważone w 1686 roku przez holenderskiego przyrodnika Antonie van Leeuwenhoeka, dzięki jego własnoręcznie skonstruowanemu mikroskopowi. Było to odkrycie …
Najnowsze komentarze