Chociaż stylów pływackich mamy wiele, to z reguły samą naukę rozpoczynamy od stylu klasycznego, który jest też określany potocznie jako pływanie żabką. Jest to nie tylko łatwy nauce styl, ale też gwarantujący szereg korzyści. Zastanawiasz się, jakie to profity zyskasz, pływając żabką? To zapraszamy do dalszej lektury.

Pływanie – czemu warto chodzić na basen?

Aktywność fizyczna wykonywana w wodzie ma tę przewagę nad siłownią czy innymi typowymi ćwiczeniami przejawia się przez mniejsze obciążenie stawów. Do tego mamy tu również do czynienia z rozluźnieniem mięśnie karku i pleców. Jest to szczególnie zalecane w kontekście osób mających siedzący tryb życia. Zatem nawet nie uprawiając od dawna żadnego sportu, nie narazimy się przy pływaniu na kontuzje. Przy okazji warto nadmienić, że pływanie zalicza się do sportów, które nieco bardziej faworyzują panie. Dzieje się tak dlatego, że woda w znacznie większym stopniu unosi kobiece ciało. Taki stan rzeczy jest podyktowany tym, że znajduje się w nim znacznie więcej tkanki tłuszczowej. Zatem panie mogą dodatkowo pozbyć się tłuszczu i cellulitu z ciała. Warto wiedzieć, że ta aktywność wzmacnia mięśnie położone zwłaszcza w okolicach, gdzie występuje tendencja do akumulacji tkanki tłuszczowej. Szczególnie należy wskazać w tym przypadku na brzuch, pośladki i uda. Zatem jest to doskonały sposób na to, aby pływając zyskać idealnie gładkie ciało.

Pływanie żabka kalorie

Osoby niemające dotychczas okazji pływać powinny w pierwej kolejności swoją uwagę zwrócić właśnie na pływanie popularną„żabką”. Technika pływacka w tym przypadku to wykonywanie kolistych ruchów zarówno nogami, jak i rękoma. Niniejsza metoda pływanie nie należy może do najszybszych, lecz jest stosunkowo łatwa do opanowania. Co więcej, pływając tak przez 30 minut, jesteśmy w stanie spalić od 200 do 250 kalorii. To mniejsze zużycie energii niż chociażby w przypadku kraula. Jednak pływne żabką sprawdza się u nowicjuszy, a to często te osoby mają problem z nadwagą. Jest więc to idealne dla nich rozwiązanie. Nie tylko łatwo nauczyć się tak pływać, ale od razu widoczne są tego rezultaty.