Włosy mogą stać się elektrycznie naładowane z różnych powodów. Zasada jest prosta. Ładunek elektryczny we włosach zostanie przyciągnięty do przeciwstawnych ładunków obiektów wokół ciebie. Rezultat: włosy niemożliwe do ułożenia, które odstają, plączą się i przyklejają wszędzie.
Włosy cienkie są najbardziej wrażliwe na ten statyczny prąd, ale każdy może być dotknięty tym problemem. Ponadto, różne czynniki mogą uwydatniać to zjawisko. Na przykład brak wilgoci, zwłaszcza przy suchym mrozie zimą.

Więc co można zrobić kiedy włosy się  elektryzują?

1. Sprawdzanie jakości powietrza w Twoim domu.

Jeśli powietrze w Twoim domu jest suche, włosy będą codziennie będą podatne na elektryzowanie. Aby temu zaradzić, wystarczy zainstalować nawilżacze w głównych pomieszczeniach (przynajmniej w salonie i sypialni). W przeciwnym razie, w pobliżu grzejników można pracować z miską lub kubkiem wody.

2. Zostaw swoje włosy na chwilę same.

Postaraj się jak najwięcej miejsca w szamponach i zabiegach. Nie trzeba myć włosów codziennie, mogą one być nawet szkodliwe. Ponadto należy unikać powtarzających się pociągnięć szczotką i pędzlem oraz impulsowych pociągnięć włosów. Im bardziej dotykasz swoich włosów, tym bardziej się elektryzują.

3. Uważaj na ubrania, które powodują elektryzowanie się włosów!

Dla osób, które wiedzą, że ich włosy szybko stają się elektryczne: unikaj ubrań wykonanych z materiałów syntetycznych, takich jak akryl i preferuj materiały naturalne. Polecamy bawełniane lub wełniane swetry. Innym zaskakującym faktem jest to, że nasze buty mogą intensyfikować elektryczne gromadzenie się we włosach: włóż swoje gumowe trampki do szafy i preferuj skórę, która neutralizuje ładunek elektryczny.
Kolejna rada dotycząca włosów elektrycznych: suszyć ubrania na świeżym powietrzu, pozbywać się urządzeń elektrycznych, naturalne to jedyna prawdziwa rzecz! Rzeczywiście, Twoje włosy będą miały tendencję do bycia elektrycznymi, jeśli założysz ubrania, które są elektrycznie suszone w suszarce bębnowej.

4. Odpowiednie mycie włosów.

Zaleca się stosowanie bogatych profesjonalnych szamponów do odżywiania i ważenia suchych włosów. Nacisk kładzie się głównie na korzenie, a nie na końcówki, aby uniknąć tarcia, które powoduje elektryczność. Pamiętaj również o spłukaniu włosów ciepłą lub gorącą wodą, ale nigdy zimną.

5. Używaj suszarek do włosów lub szczotek jonizujących.

Coraz więcej suszarek i szczotek do włosów nazywa się “jonizującymi” lub “jonowymi”. Oznacza to, że neutralizują one dodatnie ładunki we włóknach włosowych, które są odpowiedzialne za elektryczność statyczną we włosach.

6. Używaj szczotek z naturalnego włosia.

Wybierz szczotki drewniane, szczotki z włosia dzika do walki z włosiem elektrycznym. Zwilż ręce i dotknij włosów, aby rozładować je prądem przed czesaniem.

7. Odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów.

Kup odżywkę dostosowaną do specyficznych potrzeb suchych włosów. Rzeczywiście, ten rodzaj włosów podlega zjawisku włosów elektrycznych. Dzięki tym antyelektrycznym produktom do pielęgnacji włosów, Twoje włosy będą nawilżone i będą mniej podatne na ładunki elektryczne. Użyj utrwalacza stylizacji, ogrzej to pokrętło pasty do stylizacji między dłońmi i rozłóż je na całej długości.
Aby walczyć z elektryzującymi się włosami: możesz także dodać do nich kroplę odżywczego olejku lub serum. Stosować oszczędnie na końcach, aby uniknąć efektu błyszczenia. Jeśli nie masz tych kosmetyków w swojej łazience, możesz użyć kremu do rąk, który będzie działać w podobny sposób.